Photoshop İle Menülere Arkaplan Hazırlama

Menülere arka plan beğendirmek zor iştir. Hem renk uyumu hem font uyumu hem sayfaya yerleşimi derken çok zahmetli bir hale gelen arka plan işine daha basit çözüm yolları var.

Menülere arka plan hazırlamanın en kolay yolu Photoshop’tan geçer. Geniş boyutlu menülerle uğraşmak zor iştir. En basite indirmenin yolları hakkında bilgi veriyim dedim.

Photoshop’un illaki son sürüm olması gerekmeyecek kadar basit bir iştir. Photoshop CS2 ile hazırlanabilen bir menü yapalım.

Menülerde metinleri resim üzerine yazmaktansa, resimleri arka plan yaparak metinleri sayfaya yazmanız daha hoş bir görsellik sağlar.

Anasayfa – Hakkımızda – İletişim gibi menüleri resim üzerinden bir bir hazırlamaktansa tek bir arka plan hazırladıktan sonra metinlere bg atmak yeterli olur.

Öncelikle photoshoptan CTRL + N ile yeni bir resim oluşturalım.

Width ( Genişlik ) : 100 px

Height ( Yükseklik ) : 20 px

Boyutunda bir resim oluşturduk.

Gradient Tool ( SHİFT + G ) seçtikten sonra renk seçimi yapalım. Üstte kalan renk mausenin başlangıç, altta kalan renk mausenin bitiş rengidir.

Üst renk Kırmızı alt renk Beyaz seçtikten sonra mauseyi resmin sol tarafına getirip sol tuşa basılı tutarak resmin sağ tarafına çekelim.

Evet oluşan bu renk Sivasspor’un o mükemmel rengidir.

Resimi kaydettikten sonra menülerimize arka plan olarak atayabiliriz.

Bir Cevap Yazın