MemHT Portal Destek

MemHT Portal Türkiye Destek Sitesi neden kapatıldı diye soran arkadaşlara verilecek en iyi cevap olarak bu metni hazırlayayım dedim.

Arkadaşlar 4 yıldır emek harcadığımız bir siteyi kapatmak bizim için daha zor oldu fakat şöyle bir durum var ki 4 yıldır olduğumuz yerde sayıyoruz. Portal yapımcısı kullanıcıları düşünmek yerine kendisini düşünür hale geldi. 4 yılda yaklaşık olarak 12-15 kadar güncel sürüm çıktı fakat hiç birinde bizim istediğimiz düzeltmeler yapılmadı. Veritabanı kodlaması ile yazılım dili arasındaki bağ bize türkçe karakter sorunu yaşatıyordu. Eklentileri kısır olan sisteme yaptığımız veya yapmaya çalıştığımız her eklentide karşımıza türkçe karakter sorunu çıktı. Buda insan bünyesi artık tahammül edilemez hale geldik. Portalın en geniş kullanıcı kitlesi Türkiye olmasına rağmen türkçeye yönelik bir gelişme olmaması bizi üzüyordu. Yıllarımızı verdiğimiz bu yolda artık geri çekilmeyi düşündük. Kullanıcılarımızın türkçe karakter şikayetlerinden artık kullanıcılarda bıkmıştı ve sonunda olan oldu bizde bıktık.

Yapımcı ile irtibatımız devam etmektedir, eğer istediğimiz şartları sağlarsa tekrar destek sitemizi aktif etmeyi düşünüyoruz. Umarım kısa zaman içerisinde bize dönüş yapar ve tekrar hizmete devam ederiz.

Bir Cevap Yazın